Zondag is het Palmpasen, de intocht in Jeruzalem. Jezus die als een vorst door de mensen wordt onthaald. Ze juichen hem toe, diezelfde mensen jouwen hem een aantal dagen later uit op Golgotha. Zondag zal het verhaal van Palmpasen, zoals Lukas beschrijft in hoofdstuk 19: 29-44.
Deze zondag valt samen met onze ‘intocht’ in de Goede Herderkerk, waar wij met elkaar een nieuwe vierplek mogen ontvangen. Eén plaats om God groot te maken, te ontmoeten, te biddden, te zingen, maar ook om er te zijn voor de buurt. Een bijzonder moment, waar wij als geloofsgemeenschap bij stil mogen staan. In de liturgie staat een moment benoemd van Heilige Chaos, dat zal worden ingeleid door Timo van der Heijden. Na de dienst is er koffie, thee, limonade en gebak.
Vooruitlopend op zondag wil de Kerkenraadscommissie iedereen bedanken die de afgelopen maanden hebben meegeholpen om ons kerkgebouw op te frissen, aan te passen, wat een betrokkenheid en energie was er. Iets om stil en verwonderd van te worden.
Wij kijken uit naar zondag om onze Koning en elkaar te ontmoeten.
Collecten:
1e collecte: Diaconie: Werkgroep Hulptransporten Oost-Europa
De Werkgroep Hulptransporten Oost-Europa is een groep vrijwilligers, die zich het lot van kinderen en ouderen in Oost-Europa aantrekt. De werkgroep is gevestigd in Apeldoorn en brengt hulpgoederen naar o.a. Oekraïne, Roemenië en Hongarije. Voor het werk steunt de werkgroep op partners in Oost-Europa, waarmee al jarenlang een goede samenwerking bestaat. Het hele jaar door worden er goederen ingezameld, gesorteerd, eventueel gewassen en hersteld en verpakt voor transport. Meer informatie: www.whoe.nl.
2e collecte: Protestantse Kerk/Missionair werk: Nederland – Pasen als missionaire kans
Het landelijke evenement The Passion brengt het paasverhaal bij miljoenen mensen thuis – een unieke missionaire mogelijkheid. De Protestantse Kerk biedt diverse initiatieven aan om mensen te verbinden rond de uitzending. Zo beleven mensen het verhaal samen en praten ze met elkaar over de betekenis van Pasen. Uit onderzoek blijkt dat meer mensen zich hierna aanmelden voor een Alphacursus, en vooral jongeren geven aan dat ze door The Passion de drempel naar de kerk als lager ervaren.

