Het is alweer november. Buiten wordt het kouder en de Werkgroep Kerstherbergen is alweer volop bezig met de voorbereidingen voor de Kerstherbergen te Apeldoorn. In heel Nederland stijgt het aantal daklozen. Zo ook in Apeldoorn.
Met Kerst is er overal gezelligheid, warmte en uitgebreid te eten. Zo lezen we dat in de bladen en zien we in Social Media en op de reclame. Niets is minder waar voor deze doelgroep. Hun situatie is schrijnend. Ook is er veel eenzaamheid.
De Apeldoornse Kerstherbergen ‘De Herberg’ en ‘De Druif’ proberen daar binnen hun mogelijkheden ook dit jaar met Kerst weer iets aan te doen. In hun huiskamers in gezellige en warme kerstsfeer zijn gasten van harte welkom en ontvangen zij aandacht en voelen zij warmte en verbondenheid.
De Apeldoornse Kerstherbergen draaien op goede wil, vrijwilligers en giften. De kerstherbergen, bemenst door vrijwilligers, zijn volledig afhankelijk van giften. Wilt u ook (weer) een steentje bijdragen?
Voor ongeveer € 10,00 kunnen wij onze gasten verwennen met lekkere hapjes, koffie of thee met iets lekkers erbij, soep en een broodje en een kleine attentie, zoals lekkere warme sokken en/of handschoenen en fruit. Giften zijn welkom op rekeningnummer NL 94 INGB 0002 0756 80 ten name van Werkgroep Kerstherbergen, Apeldoorn.
Heel veel dank voor de vele giften in 2024. Zoals eerder vermeld: wij willen geen buffer, want de nood is hoog. Wij hebben na Kerst 2024 royaal gedeeld van wat er over was met alle organisaties in Apeldoorn die deze doelgroep op diverse manieren helpen.
‘De Herberg’ in het centrum is open op Kerstavond: 14:30 – 18:30 uur; 1e Kerstdag: 13:30 – 16:00 uur en 2e Kerstdag 13:30 – 16:00 uur, Deventerstraat 40, ingang Griftstraat. In De Maten is ‘De Druif’ open op 2e Kerstdag van 11:00 – 15:00 uur in Kerkcentrum De Drie Ranken, De Maten.
Kerstherberg ‘De Herberg’– centrum Apeldoorn
Kerstherberg ‘De Druif’– De Drie Ranken, De Maten, Apeldoorn
Contact De Druif: kerstherberg@3ranken.nl

Samen danken en bidden
vanuit Gebedsnetwerk Apeldoorn ‘En toen Hij nog dichterbij gekomen was en de stad zag, weende Hij over haar’– Luc 19:41 (NBG51)

